Menü

Yukarı
Git

Lens
Filo

ÜRETİM

TATKO LASTİK

Bayi teşkilatımızdan gelen yoğun Tatko marka isteği ve tüketicilerden gelen yoğun yerli marka talebi sonucu Tatko markası ile üretim yaptırma kararı alınmıştır. 2014 yılında zirai lastikler üretimi ile başlayan Tatko markası, 2018 yılına gelindiğinde minibus lastiklerini ekleyerek, 166 SKU ile geniş bir ürün yelpazesine ulaşmıştır. TATKO markalı lastikleri Türkiye dışında 54 ülkeye ihracatı yaparak ülke ekonomisine ciddi katkı sağlamaktadır.

TATKO LASTİK ÜRÜN GRUPLARI

TatkoPro Logo

Hafif Ticari

TatkoPro Logo

Traktör

TatkoPro Logo

Romörk

TatkoPro Logo

İş Makinası

Detaylı Bilgi Al - Tatko Lastik Web Sitesi

KAUÇUK ve SARF MALZ. DEPARTMANI

Tatko, yeni lastik üretimine başlamadan önce kaplama üretimine başlamıştır. 50’li yıllarda Türkiye’de lastik üretimi başlamamışken ciddi bir kaplama lastik ihtiyacı oluşmuştu. Bu ihtiyacı karşılamak için 1954 yılında Tatko bugünkü Astoria alışveriş merkezinin olduğu Mecidiyeköy’deki arsada ilk kaplama tesisini kurmuştur. O dönemin en ileri teknolojisi olan sıcak kaplama teknolojisi ile başlayan üretim serüveni, 90’lı yıllarda yeni gelişen soğuk kaplama ve orbit kaplama teknolojileri ile devam etmiştir. Bugün yılda 30.000’in üzerinde kamyon lastiği, 4.000 adetin üzerinde iş makinası kaplaması ile Tatko Türkiye’nin en eski ve en büyük kaplama üreticisidir.

Tatko KSM Departmanı (Kauçuk ve Sarf Malzemeleri Tedarik Departmanı) Türkiye çapında 200’den fazla kaplamacıya A’ dan Z’ye malzeme tedariği, tesis verimliliği ve danışmanlık sağlayan bir çözüm ortağıdır. Sırt ve yardımcı malzeme üretiminde dünyanın önde gelen markalarından Kraiburg ve Vipal markalarının Türkiye distribütörlüğü sayesinde kaplamacı müşterilerimize hem yüksek kalite hem de ekonomik seçenek bir arada sunulmaktadır.

KSM Departmanı, kaplama sektöründe geleneksel tedarikçiler gibi sadece ürün ve hizmet sağlamakla yetinmeyip bunun yanında, yatırım danışmanlığı, makine – malzeme danışmanlığı ve iş başı eğitimler sağlayarak kârlı büyümenin anahtarını sunmaktadır.

img4.png