" Tatko 1927 - Hakkımızda
Menü EN

Yukarı
Git

Kariyer_Home.png
Hakkimizda_1.png

TATKO 1927

HAKKIMIZDA

1927 yılında kurulan Tatko Lastik, tüm Türkiye’ye yayılan satış dağıtım ağı, lastik lojistik hizmeti ve sürdürülebilir lastik kaplama tesisleri ile faaliyet göstermektedir.

Otomobil, ticari ve yoldışı lastiklerinden oluşan geniş ürün gamı ile Lastikpark, HerLastik, LastikVS, LastikUstam ve Point-S markalı tabelalı satış noktaları ile Türkiye’nin en büyük bağımsız çok markalı lastik zinciridir.

600’ü aşkın çalışanın başarıya doğrudan katkıda bulunduğu Tatko’nun vizyonu “sürdürülebilir çözümler kullanarak küresel lastik pazarına ilham ve inovasyonla değer katmak”tır.

Bir asra yaklaşan lastik yolculuğumuz ile çalışanlarımıza ve iş ortaklarımıza değer katmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz.

Vedat_Ozcelik.png
Vedat Özçelik

Genel Müdür’ün Mesajı

Temelleri 1927 yılında atılan Tatko Lastik, 100 yıla yaklaşan yolculuğunda, Türkiye'de lastik endüstrisinin temel taşlarından biri olmuştur.

Goodyear Tire and Rubber Co. ve Dodge Brothers’ın Türkiye distribütörü olarak başlayan bu büyük yolculuk, günümüzde binek lastiklerden, ticari lastiklere veiş makinesi lastiğine kadar ulaşan geniş yelpazeli portföyüyle, sürdürülebilir lastik kaplama yenileme tesisi ve lastik lojistik hizmeti ile devam etmektedir.

Tatko, 2010 yılında LastikPark adı altında Türkiye'nin ilk çok markalı perakende mağaza konseptini hayata geçirmiştir. Çok markalı perakende konseptine olan yoğun talebe yanıt olarak Tatko, 2013 yılında HerLastik adı altında 2. konsepti oluşturmuştur. 2019 yılında LastikVS zincirini bünyesine katan, 2020 yılında LastikUstam konsepti ile 700’den fazla mağazaya ulaşarak Türkiye'nin en büyük çok markalı zincirine sahiptir. Point-S ile 2021 yılında imzaladığı anlaşma ile Türkiye pazarında dağıtım ağı noktalarını Genişleten Tatko, Türkiye’nin Türkiye’nin en büyük bağımsız çok markalı lastik zinciridir.

600'ün üzerinde çalışanı, geçmişten gelen izinin gücü ve tecrübesini; ikinci yüz yılına hazırlanırken, devreye aldığı sürdürülebilir dijital altyapılar ve geliştirdiği süreçler ile inovatif çözümler üreterek tüm lastik sektörüne ilham vererek değer katmaktadır.

Bir asıra yaklaşan lastik yolculuğumuz ile çalışanlarımıza ve iş ortaklarımıza değer katmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz!

ÇALIŞMA ALANLARI

img4.png