" Tatko 1927 - Hakkımızda
Menü

Yukarı
Git

Kariyer_Home.png
Hakkimizda_1.png

TATKO 1927

HAKKIMIZDA

Tatko Grup, 1927 yılında Goodyear Tire and Rubber Co. ve Dodge Brothers’ın Türkiye distirbütörü olarak kurulmuştur. Bu geçen 93 sene içinde, Tatko çeşitli alanlarda önemli sanayi yatırımları geliştirmiş ve birçok yabancı şirketi Türkiye’de başarıyla temsil etmiştir. Tatko Grup, halen Türkiye lastik sektörünün en büyük şirketlerden biridir.

Vedat_Ozcelik.png
Vedat Özçelik

Genel Müdür’ün Mesajı

Temelleri 1927 yılında atılan Tatko T.A.Ş. 100. yılına yaklaşan yolculuğunda, Türkiye'de lastik endüstrisinin temel taşlarından biri olmuştur.

Goodyear Tire and Rubber Co. ve Dodge Brothers’ın Türkiye distirbütörü olarak başlayan bu büyük yolculuk, günümüzde binek lastiğinden, iş makinesi lastiğine kadar ulaşan geniş yelpazeli bir maceraya dönüştü.

LastikPark markasıyla sektöre giren Tatko, 10 yılda 81 ilde 450'den fazla bayiye ulaşmıştır. Daha sonra sektördeki tecrübesi ve dağıtım gücüyle beraber HerLastik markasını da devreye sokan şirketimiz, bu kanalda da kısa sürede 150 bayiyi geçmeyi başardı.

2019 yılında Lastik Vs markasını da bünyesine katan Tatko, 700’e varan tabelalı bayi yapılanmasına ulaşmıştır.

Tatko T.A.Ş. bu gelişmeler ışığında artık sadece çoklu marka ve ürün yönetme değil, çoklu kanal yürütme iddiasını da ortaya koymuştur.

Kazakistan, Ukrayna gibi önemli ülkelerdeki yatırımlarıyla uluslararası tecrübesini pekiştiren Tatko 400'ün üzerinde çalışanıyla, lojistik altyapısıyla geçmişten gelen tecrübesini teknolojiyle beraber sürekli daha ileriye taşımayı kendine düstur edinmiştir.

ÇALIŞMA ALANLARI

img4.png